Dekoracyjne akcenty w kuchni: Jak zaaranżować przestrzeń, by zachwycała?
Funkcjonalna kuchnia – stylowe aranżacje, które inspirują
Styl industrialny, nowoczesny, rustykalny, a może minimalistyczny? Aranżację kuchni należy odpowiednio skomponować z pozostałą częścią domu czy mieszkania. Jeśli nie jesteśmy pewni, który styl jest dla nas odpowiedni, warto zapoznać się z dostępnymi inspiracjami, które pomogą nam sprecyzować nasze oczekiwania. Najistotniejsze jest, abyśmy czuli się komfortowo, dzięki czemu codzienne obowiązki staną się przyjemniejsze.
- Zainspiruj się: aranżacje kuchni w Domni.pl
Przestrzeń kuchenna w stylu industrialnym z dekoracyjnymi cegłami. Fot. Domni.pl
Dekoracje ścienne – klucz do stworzenia wyjątkowego klimatu
Klucz do wyjątkowości stanowi bez wątpienia personalizacja przestrzeni. Uzyskane wnętrze jest bowiem odzwierciedleniem osobowości. Efekt ten pomogą uzyskać nam odpowiednie dekoracje kuchenne. Elementem dekoracyjnym mogą być wstawki z naturalnych materiałów takich jak kamień czy drewno. Istotne jest jednak aby każdy element dekoracyjny odpowiednio komponował się z blatem kuchennym i znajdującymi się w pomieszczeniu meblami. Ciekawym rozwiązaniem aranżacji wnętrza kuchni są szklane panele, cegła czy beton dekoracyjny. Trwałe i różnorodne rozwiązanie stanowią także płytki ceramiczne.
- Odkryj: dekory na ścianę w Domni.pl
Praktyczne porady na zagospodarowanie przestrzeni w kuchni
Kuchnia jest przede wszystkim miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. Istotne jest zatem, aby jej układ był odpowiednio rozplanowany. W tym pomoże nam zasada trójkąta roboczego, która zapewni maksymalną ergonomię w pomieszczeniu. Polega ona na rozmieszczeniu kluczowych punktów takich jak zlew, lodówka i kuchenka na wierzchołkach trójkąta w odniesieniu do rzutu kuchni. Taki układ sprawi, że gotowanie będzie wygodne i przyjemne. Estetyki i funkcjonalności nadadzą również wysokie zabudowy, w których będziemy mogli ukryć niezbędne akcesoria kuchenne, sprzęty AGD, zapasy żywności, przyprawy czy środki czystości. Maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni uzyskamy również dzięki pojemnym szafkom cargo oraz organizerom, które można zamontować wewnątrz szafek. Jeżeli pozwala nam na to metraż, trafnym rozwiązaniem będzie również wyspa kuchenna z szafkami i szufladami, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania.
Zestawienie stonowanej szarości z zielonymi płytkami dekoracyjnymi podkreśla elegancję wnętrza. Fot. Domni.pl
Jak łączyć kolory i materiały, by uzyskać harmonijną całość?
Pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza stanowią kolory i użyte materiały. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy wybrać paletę barw w zależności od naszych preferencji. Łączenie barw, należy rozpocząć od wyboru głównego koloru, który będzie dominującym w aranżacji. Odgrywa on istotną rolę, gdyż kreuje atmosferę wnętrza i nadaje mu charakteru. Ciekawym rozwiązaniem dla uzyskania harmonijnego wnętrza będzie gra kontrastów, która nada dynamiki i oryginalności, przy czym należy uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza. Możliwe jest także łączenie kolorów sąsiadujących ze sobą w kole barw. Doskonale sprawdzą się zatem zestawienia różu i czerwieni, błękitu i zieleni czy żółci i pomarańczy. Z kolei wyrafinowanie kryje się również w barwach ziemi, a zatem mariaż barw takich jak brązy czy beże. Dynamiki wnętrzu nada również połączenie pozornej różnorodności takich jak ciepły jasny beż czy łagodna szarość z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Podczas łączenia materiałów należy przede wszystkim zachować umiar. Zbyt duża różnorodność może przytłoczyć kuchnię.
Artykuł Sponsorowany