Szafka RTV Biała

Szafka RTV Biała do salonu

Biała Szafka RTV powinna być odpowiednio szeroka, by stanowić stabilne oparcie dla sprzętu, jednak zbyt duża szafka optycznie zmniejszy sam odbiornik, burząc proporcje wnętrza. Idealnym wyborem będzie model szerszy od przekątnej ekranu naszego telewizora o minimum 5-10 cm.

Wybór szafek RTV pod telewizory, z uwagi na ich popularność jest tak szeroki, że z łatwością możemy wybrać odpowiedni model dla siebie. Należy jednak pamiętać, żeby współgrał z wnętrzem, w którym ma zamiar stanąć. Szafka powinna pasować do aranżacji pomieszczenia nie tylko pod względem stylu wykonania, lecz także kolorystyki. 

Aktywne filtry:

-

Oferta na rynku jest ogromna. Jaki więc model szafki RTV wybrać do naszego salonu? Prezentujemy kilka najpopularniejszych.

  • Szafka stojąca pod telewizor – dedykowana tradycyjnym pomieszczeniom, ale w zależności od designu i użytych materiałów sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach. Może mieć formę niewielkiej komody, wyposażonej w szufladki, półki czy przegrody – ten model zainteresuje fanów klasycznych rozwiązań. Rynek oferuje wiele modeli tego typu szafek.
  • Szafka pod telewizor stolik na nóżkach – rozwiązanie pasujące do wnętrz niemal o każdym stylu, również tym loftowym. Niewielki stolik z metalowymi nóżkami będzie świetnie komponował się w zestawieniu z czerwoną cegłą. Stolik ten może być również wyposażony w szuflady, niewielkie szafki czy przegrody. 
  • Szafka pod telewizor wisząca – idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku, ze względu na swój nowoczesny charakter i oszczędność miejsca jaką oferuje. Taka szafka świetnie równoważy wąski metraż i idealnie sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach typu jamnik, które dodatkowo powiększy. Należy pamiętać, by szafka nie była zamocowana zbyt wysoko. W tym przypadku zaleca się powiesić telewizor na wysokości 100-110 cm.
 
  • Długa szafka pod telewizor – jeśli dysponujemy większym metrażem lub chcemy w swoim mieszkaniu postawić na nowoczesne motywy możemy zdecydować się na stworzenie specjalnej ściany telewizyjnej, czyli specjalnej przestrzeni zaaranżowanej wokół ekranu telewizora. Taka szafka pozwala na designerską, a zarazem praktyczną organizację całej ściany – liczne jej szuflady i półki zapewnią sporo miejsca do przechowywania.  
 

 

5. Krok piąty – zadbaj o praktyczność i funkcjonalność szafki.

Jeśli wybieramy szafkę warto wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Przed wyborem szafki należy policzyć ile sprzętu ma pomieścić. Ważne jest też, by szafka posiadała kilka otworów na kable albo wewnętrzne gniazda, aby uniknąć nieestetycznej plątaniny przewodów. Powinna też posiadać optymalną wentylację, gdyż sprzęt podczas pracy nagrzewa się. Jeśli na szafce mamy umieścić np. konsolę PlayStation lub odtwarzacz można wybrać modele z półkami, przegródkami czy wnękami, które zapewnią dobrą organizację sprzętu. Ciekawy design, to jednak nie wszystko – szafka powinna być również solidna. Telewizor zwłaszcza ten pokaźnych rozmiarów, wymaga solidnej podstawy. Mocna konstrukcja, solidny i trwały materiał sprawią, że szafka nie odkształci się i będzie nam służyć przez wiele lat. 

Jak widać na efektywny wybór odpowiedniej szafki RTV składa się kilka czynników. Walory estetyczne, funkcjonalność, odpowiednie parametry to klucz do sukcesu przy wyborze najlepszego modelu. Bogata gama produktów w ofercie imeble.eu jednak z pewnością zadowoli gusta nawet największego kinomaniaka.

Białe meble do sypialni Biała komoda