Biurka

Biurka komputerowe i do nauki 

Biurka komputerowe i do nauki.Białe biurka  - Nowe biurko ? Kup na mebleSZAFA.pl

Biurko zyskało rangę sprzętu tak ważnego, jak stół, łóżko czy wygodny fotel. Nie może go zabraknąć w żadnym mieszkaniu. W końcu spędzamy przy nim bardzo dużo czasu – nawet wtedy, kiedy nie pracujemy (nomen omen) w biurze. Jeśli nie służy ono do pracy lub do nauki, zapewne wykorzystujemy je w celach rozrywkowych – na jego blacie najczęściej spoczywa komputer, za pomocą którego przeglądamy zasoby internetu. Właśnie z tego powodu wybór odpowiedniego mebla jest tak istotny. Źle dobrany, może znacząco obniżać komfort pracy i zabawy, powodując dotkliwe bóle pleców i rąk.

Aktywne filtry:

-

Prawidłowa postawa ciała osoby zasiadającej przy biurku, zakłada iż plecy powinny być proste a ręcenależy opierać na stole, bądź podłokietnikach krzesła pod kątem 90°. Stopy najlepiej, aby znajdowały się na podłodze lub podnóżku, tak abypod kolanami nie odczuwać ucisku. Pomocne w tym przypadku mogą okazać się akcesoria takie jak: krzesło z wyprofilowanym oparciem dostoswanym do kształtu pleców, podkładka pod myszkę czy wspomniany wcześniej podnóżek.

Funkcjonalność

Kolejnym kryterium, na który należy zwrócić uwagę jest funkcjonalność biurka. Wybierając to idealne, warto pomyśleć o czynnościach, które będą przy nich wykonywane. Odrabianie zadań domowych, zdalne studiowanie, praca na tzw. „homeoffice” a może komputerowe rozgrywki?

Praca i wykłady zdalne, w ostatnim czasie, zdecydowanie zyskały na popularności. Warto zatem wygospodarować część mieszkania i stworzyć wygodne stanowisko pracy. Nie potrzeba do tego oddzielnego pokoju, a jedynie kawałekwolnej przestrzeni. Jakie biurko do pracy wybrać?

Wybierając ten mebel, ważnym kryteriumjest jegoszerokość. Standardowo, przyjmuje się, iż powinna ona wynosić od 110 - 160 cm, jednak im będzie ona większa, tym więcej przedmiotów będzie się mogło na nim znaleźć. Laptop, telefon, kalendarz czy notatki i dokumenty, których z czasem będzie przybywać... Pomocne mogą okazać się równieżdodatkowe pojemne półki czy szafki, w których przechować można niezbędne akcesoria. Dodatkowym ich atutem jest uporządkowana przestrzeń wpływająca nie tylko na komfort pracy, ale także na jakość wykonywanych obowiązków.

Krzesło biurowe