Regał łazienkowy

Regał łazienkowy do łazienki

Półki łazienkoweregały i koszyki druciane do łazienki - Przechowywanie w łazience W łazience mamy wiele rzeczy, które trzeba gdzieś schować czy postawić w zasięgu wzroku/na wyciągnięcie ręki. Nie brakuje ręczników, kosmetyków, środków czystości, całej masy akcesoriów o różnym zastosowaniu. Jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku w łazience i uchronieniu sprzed zgubieniem poszczególnych przedmiotów, należy wyznaczyć każdemu swoje miejsce.

Aktywne filtry:

-
Szafki i półki to jedno, ale warto wyposażyć się w pojemny regał. Dzięki niemu pomieszczenie staje się dużo bardziej funkcjonalne i estetyczne. Poustawiane na blatach mebli bibeloty wprowadzają tylko chaos i wręcz przeszkadzają. Poustawiane byle gdzie przedmioty to prosta droga do tego, aby wnętrze stało się mało praktyczne i niechlujne. Nie mówiąc już o tym, jak trudno będzie cokolwiek znaleźć w łazience. Z pomocą przychodzą meble takie jak szafki, półki i regały.

Funkcjonalny regał może być wyposażony zarówno w półki, jak również w dodatkowe szuflady i nawet niedużą szafkę w dolnej części. Może ona posłużyć przykładowo jako kosz na brudną bieliznę, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić wolne miejsce. Otwarte półki można zamknąć, umieszczając na nich najróżniejsze kosze i skrzynki. Regały dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. Nie brakuje zarówno modeli wąskich i wysokich, jak również takich na kółkach i teleskopowych.  Regał łazienkowy z szufladami, półkami, teleskopowy a może regał łazienkowy na kółkachPrzy wyborze regału do łazienki, trzeba mieć na uwadze dostępną przestrzeń, kształt i funkcjonalność mebla. Uniwersalnym rozwiązaniem jest regał łazienkowy stojący, z półkami. W jego przypadku wszystkie półki są całkowicie otwarte, dzięki czemu przechowywane na nich przedmioty są w zasięgu wzroku i można z łatwością po nie sięgnąć w każdej chwili. Na półkach można przykładowo postawić perfumy, jakie dekoracje czy kosmetyki. Z kolei model z szufladami idealnie sprawdza się do mniejszych przedmiotów.
Wyposażony w wyjmowane pojemniki pozwala na łatwe uporządkowanie drobiazgów. W przypadku mniejszych łazienek dobrym wyborem jest regał wiszący z półkami. Można go przykładowo powiesić nad pralką, oszczędzając sporo wolnej przestrzeni. Przy ograniczonym metrażu liczy się często każdy centymetr. Do dyspozycji mamy też regały narożne, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Taki mebel może zostać umieszczony w rogu łazienki. Świetnie sprawdzają się modele na kółkach, które można z łatwością przenosić w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba. Nad wanną czy w kabinie prysznicowej wspaniałym pomysłem będzie zamontowanie teleskopowego regału łazienkowego. W sprzedaży dostępne są modele z różną ilością półek do wyboru.
Szeroki wachlarz wyboru dają regały z płyty meblowej. Dostępne są w różnej stylistyce i kolorystyce. Decydując się na nie, trzeba mieć na uwadze to, aby konstrukcja była wykonana z wysokiej jakości, solidnego i wytrzymałego materiału, odpornego na wilgoć. Można zdecydować się też na regał metalowy, który jest bardzo wytrzymały i odporny na korozję.

Regały plastikowe są odporne na wilgoć i lekkie, ale zwykle mało atrakcyjne. Elegancko i nowocześnie wyglądają modele z odpornego na wilgoć i wytrzymałego szkła hartowanego. Bardzo odporne na wilgoć, lekkie i estetyczne są regały bambusowe.